Loading...
sobota, 25 lipca 2015

Cztery porady dla studentów szukających pracy za granicą

Czy zaraz po studiach masz zamiar wyjechać za granicę, by tam rozwijać swoją karierę i budować przyszłość? Twój sen może się ziścić, o ile już podczas studiowania zrobisz kilka pierwszych kroków.

Po pierwsze musisz znać język kraju do którego zamierzasz wyjechać, lub przynajmniej porozumiewać się w języku angielski. Po drugie zatrudnienie ciebie powinno być atrakcyjne dla pracodawcy: więc albo możesz się pochwalić ogromnym doświadczeniem i sukcesami, albo jesteś w stanie pracować za nieco mniejsze pieniądze niż pracownicy dostępni na lokalnym rynku.

Student pracujący za granicą
Absolwent studiów teraz pracuje za granicą
Jeżeli jesteś na to gotów, oto kilka wskazówek, które pomogą ci w poszukiwaniu pracy za granicą i rozpoczęciu nowej przygody.

1. Określ swoje cele.
Już podczas studiowania warto określić dla jakich branż i firm za granicą chcielibyśmy pracować, oraz jaka praca będzie pasować do naszych kwalifikacji. Wiedząc gdzie chcesz pracować, będziesz w stanie określić przybliżone zarobki, co pomoże ci w rozplanowaniu wyjazdu.

2. Rozpocznij poszukiwania wcześniej.
Możesz, a nawet powinieneś rozpocząć poszukiwania pracy za granicą na wiele miesięcy przed wyjazdem. W tym czasie nie musisz aktywnie poszukiwać zatrudnienia, możesz za to zagłębić się w fora dyskusyjne Polaków pracujących za granicą, blogi specjalistyczne, portale społecznościowe. Kiedy już zaczniesz aktywnie szukać zatrudnienia, będziesz wiedzieć czego oczekiwać i nie dasz się oszukać – kierowany doświadczeniem innych.

3. Szukaj pracy również na portalach międzynarodowych.
Nie ograniczaj się wyłącznie do polskich portali i forów dyskusyjnych z ofertami pracy za granicą. Świetną pracę możesz znaleźć również na portalach międzynarodowych, między innymi na Monster.com, GoAbroad.com i TransitionsAbroad.com – na tym ostatnim znajdziesz nawet wiele porad i przewodniki turystyczne. Po skontaktowaniu się z potencjalnym pracodawcą musisz wyciągnąć tyle informacji, ile to jest tylko możliwe. Dzięki temu unikniesz niemiłych niespodzianek już na miejscu.

4. Bądź pozytywnie nastawiony.
Ludzie mogą być zaskoczeni słysząc o twoich planach wyjazdu do pracy za granicę, a niektórzy mogą cię nawet do tego zniechęcać. Nie pozwól by ich brak doświadczenia w takich kwestiach odbił się na tobie, zmniejszając twój entuzjazm. Po wielomiesięcznych poszukiwaniach i przygotowaniach powinieneś być gotowy na wyjazd.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
TOP